Sveikatą stiprinanti mokykla

Informacinis pranešimas

ATVIRA VEIKLA

Š. m. gruodžio 12d. priešmokyklinio ugdymo „Gudručių“ ir „Smalsučių“ grupių mokytojos (auklėtojos) ir kineziterapeutas Mantas Jonkus pakvietė Skuodo rajono priešmokyklinio ugdymo mokytojus į atvirą kūno kultūros veiklą „Augame sveiki ir stiprūs“. Svečių sulaukta iš Mosėdžio ir Ylakių vaikų lopšelių-darželių.
Veiklos tikslas: ugdyti sveiką, stiprų ir ištvermingą vaiką, padėti pajusti judėjimo džiaugsmą, atrasti ir suvokti įvairius judėjimo būdus, keisti judėjimo greitį, kryptį, pasivaržyti, patirti teigiamų emocijų.
Po atviros veiklos atlikta refleksija, aptarta ir pabendrauta. Gerosios patirties sklaida skatina bendradarbiavimą ir stiprina profesines kompetencijas. Džiaugiamės turėdami galimybę kūno kultūros veiklas vesti su kineziterapeutu  Mantu Jonkumi.

Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas yra niekas… (Sokratas)

Šiuo prasmingu posakiu pirmą kartą  šiais metais sausio 31 d. ir vasario 1 d. Skuodo vaikų lopšelyje – darželyje vyko sveikatingumo diena. Šventę organizavo judesio korekcijos mokytoja Živilė Jazbutienė , jai talkino kineziterapeutas Mantas Jonkus. Sporto šventę pradėjome apšilimo pratimais, po kurių vyko rogučių varžybos. Vaikai ir auklėtojos išbandė savo jėgas rungtyniaudami, kas greičiau ir saugiau paveš draugą. Statėme sniego tvirtovę, senius besmegenius. Visų nuotaikos buvo džiugios, o šventės pabaigą vainikavo karšta arbata grupėse.

Judesio korekcijos mokytoja Živilė Jazbutienė

SVEIKATINGUMO IR ŽIEMOS PRAMOGŲ SAVAITĖ
„MUMS ŠALTUKAS NEBAISUS“

Šių metų paskutinę sausio savaitę Skuodo vaikų lopšelio-darželio „Liepaitės“ korpuso vaikai kartu su pedagogėmis buvo nusiteikę linksmai pramogauti lauke, kurti, judėti, nebijoti šalto oro. Oras pramogoms buvo palankus, nes gana gausiai prisnigo. Pirmiausia vaikai grupėse klausėsi pedagogių skaitomų kūrinėlių apie žiemą: „Atlydys“, „Sniego boba“, „Po dangaus kepure“ ir kt., o pasiklausę jų, sužinojo ir įsidėmėjo vaizdingus orų apibūdinimus, jų kaitos spėjimą, numatymą.
Pramogaudami lauke, vaikai su pedagogėmis prisiminė, kaip taisyklingai kvėpuoti pro nosį, kad neįkvėptų šalto oro, kokia avalynė tinka čiuožinėjimui. O tikrosios žiemos pramogos prasidėjo pasivažinėjimu rogutėmis, vaikai vežė vienas kitą, leidosi nuo kalniuko, darė sniego „angelus“.  Kitą dieną pylė vandenį ant takelio ir stebėjo kaip jis sušąla, o sušalus pasidarė čiuožimo takelis ir galėjo čiuožti.
Priešmokyklinio ugdymo „Buratinų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis piešė ant sniego įvairius spalvotus ornamentus; gėles, žuvis ir t.t., iš kurių pasidarė įvairiaspalvė juosta. Smagi diena buvo vaikams kai galėjo lipdyti senius besmegenius, sniego kamuolius, tvirtoves. Visi stengėsi nulipdyti savo grupės besmegenį.
Žiemos pramogų savaitę vainikavo sveikatingumo diena „Ligos mūsų neįveiks“, kurią organizavo judesio korekcijos mokytoja Živilė Jazbutienė, jai talkino kineziterapeutas Mantas Jonkus. Šventė prasidėjo apšilimo pratimais, po to vyko rogučių varžybos, kurių metu reikėjo greitai ir saugiai pavežti draugą. Visų nuotaikos buvo puikios, patirta daug džiugių emocijų, o grįžus į grupes, laukė karšta arbata. Pramogaudami įsitikinome, kad  žiemos šaltukas nebaisus- mūsų draugas nuostabus.

Pavaduotoja ugdymui G. Savickienė